O mně

Jmenuji se Jiří Klimecký a radím lidem se zdravou výživou a pomáhám jim shodit přebytečná kila.

Vystudoval jsem potravinářskou fakultu Vysoké školy chemicko-technologické ve studijních programech Biochemie Biotechnologie (Bc.) a Kvalita a bezpečnost potravin (Ing.). Díky tomu mám komplexní porozumění tomu, jak funguje metabolismus, jak se jídlo v našem těle zpracovává, ale i tomu jak fungují procesy v potravinářském průmyslu.

Pracoval jsem jako vývojář nových produktů pro český start-up vyrábějící nutričně kompletní nápoj Mana nebo pro Nestlé, největší potravinářskou firmu na světě. V této korporaci, kde jsem byl v denním kontaktu s vědci z mnoha oborů jsem si začal uvědomovat, že se podílím na problému, kterému čelí celý moderní svět. Epidemie obezity.

Nikdo z lidí trpících nadváhou se totiž nechce roky a roky přejídat a přebytečné kalorie ukládat do tuků. Moderní průmyslově zpracované potraviny, ale umí velmi dobře ošálit tu část mozku, která nám po miliony let evoluce bezchybně říkala, kdy máme přestat jíst, hypothalamus.

A udělal jsem rozhodnutí, že už se nechci dále podílet na něčem, co vnímám jako problematické. Ale naopak, že se chci stát součástí řešení tohoto problému.

Funkce mozku, které evolučně vznikly, aby nám zabezpečily přežití teď zapříčiňují sklon k přejídání. Moderní svět posílá těmto mozkovým obvodům matoucí signály. Budu Vaším průvodcem na cestě k překonání tohoto problému.

Bakalářský diplom v oboru Biochemie a Biotechnologie.
Inženýrský diplom v oboru Kvalita a bezpečnost potravin.

Podívejte se, jak Vám můžu pomoci.

Máte-li jakékoli otázky, napište mi.